Digitálny marketingNezaradenéSpráva sociálnych sietí

5 inšpirácií na kreatívne stories na Instagrame

Autor: 10. júla 2020 No Comments

Instagramové príbehy zaznamenali od svojho vzniku veľkú popularitu. Mnoho ľudí sa domnieva, že práve stories sú kľúčom k úspechu. Často krát sa v spojením so „storkami“ spomína autenticita, ktorú používatelia zdieľajú so svojimi followermi. Ako však vyniknúť medzi tisíckami príbehov, ktoré denno-denne zdieľajú užívatelia Instagramu? Nestačí len fotka a jeden z ponúkaných filtrov, je tu toho omnoho viac a my sa dnes s tebou podelíme o 5 tipov ako vytvoriť insta príbehy, ktoré zaujmú tvojich sledovateľov.

Gifká

Pred nedávnom Instagram vložil možnosť pridávať gifká priamo do príbehov. Túto funkciu si obľúbilo mnoho užívateľov. Vedel si však o lifehacku pomocou ktorého vieš objaviť gifká, ktoré by si bežne nenašiel? Veľa ľudí sa totižto rozhodlo vyrobiť vlastné gifká a tak ich dokážeš na instagrame nájsť buď pod ich menom/prezývkou, či názvom, ktoré sérií gifom dali. Tieto skupiny gifov vieš veľmi jednoducho nájsť napríklad cez pinterest.

IMG_1129 5 inšpirácií na kreatívne stories na InstagrameKoláže

Nudné stories už zaujmú málokoho. Na šťastie existujú desiatky aplikácií, ktoré ti tvoje každodenné storky môžu vylepšiť. Skvelou voľbou sú napríklad aj efektné koláže, či úpravy, ktoré tvoje stories ešte viac oživia. My obľubujeme napríklad aplikácie: Aurora, StoryArt, či Unfold.

IMG_1128 5 inšpirácií na kreatívne stories na Instagrame

Využite klasické nástroje instagramu

Je mnoho možností ako sa dá vyhrať s textami na instagrame a je len na tebe , ktorý variant využiješ. Kombinácia dvoch fontov, či geometrické tvary, ktoré vytvoríš pomocou medzerníka. Ako sa hovorí: Tu sa kreativite medze nekladú.

F1218A72-6F55-40E0-9204-60698FECAD91 5 inšpirácií na kreatívne stories na Instagrame

Pozadie z textu

Trošku viac pracnejšie, ale za to veľmi efektné je vložiť text za fotku. Aj tu je existuje viac spôsobov ako sa s textom dá vyhrať. Záleží to už len na tvojej fantázií a trpezlivosti.

5C0E6815-AF8B-49B2-90CA-E689A0E1EC08 5 inšpirácií na kreatívne stories na Instagrame

Pokračujúce stories

Ako zaujať svojich followerov natoľko, aby si pozreli všetky tvoje stories? Jednoducho. Vytvor pre nich zaujímavý obsah s príbehom. Vymysli kontekt, ktorý ich prinúti preklikať sa až k tvojej poslednej storke. Ver, že to zaberie, ľudia sú zvedavé stvorenia.

avatar

About Natália Adameová

Digital community specialist