Animované video – etalón content marketingu

Obsah

Trend videoreklamy už nie je novinkou. Je to vlak, ktorý vyštartoval v minulej dekáde a urobil taký vietor, že nabral skoro všetkých cestujúcich. V roku 2021 budeme svedkami zásadných obratov v prospech online videa vo svete veľkého aj malého marketingu.

K trendu online videoreklám výrazne prispievajú Facebook a ďalšie sociálne siete, ktoré ponúkajú  video priestor pre svojich inzerentov. Ešte dôležitejšiu úlohu v celom prevrate však zohral Google, ktorý zohľadnil obsah videa vo svojom vyhľadávacom algoritme. Z hľadiska SEO, čiže poradia stránky vo výsledkoch vyhľadávania v Google,  je to kľúčový atribút pre zaradenie videa na web. Inak povedané, firmy dokážu rozšíriť účinok videa v reklame.

Čoho sa teda držať pri vytváraní animovaného videa, ktoré sa hodí do vašej marketingovej komunikácie?

Zaujmite nápadom

Jednoduchý flat dizajn vládne modernej online grafike už pár rokov. A jeho éra neskončí ani v tomto roku. Obľúbenosť dvojrozmernej grafiky a emócií je zatiaľ neohrozená. Ak vás posledné roky nedržali niekde v jaskyni, určite ste zachytili obrázky, ktorých základné grafické prvky by sa dali zhrnúť do týchto atribútov. Dôležitý je teda kreatívny nápad, ktorému, v prípade že je naozaj dobrý, stačí jednoduchá flat 2D animácia. Musíte ju vložiť do príbehu, podporiť hudbou a sprievodným slovom. Vyvážiť detailami, na ktoré sa divák zameria, a zároveň prinášajú práve to oživenie a zatraktívnenie, ktoré ho upúta.

Vysvetlite ikonami

Niekedy je ponúkaný produkt tak technicky vyspelý, že koncový zákazník si nevie predstaviť jeho fungovanie bez reálnej skúšky. Práve tu vzniká priestor pre animované video, ktoré využíva jednoduché ikony na vysvetlenie komplikovaného fungovania produktu.

Až 40 % zákazníkov udáva, že video prezentácia produktu zvýši pravdepodobnosť ich nákupu cez internet. Ikony či ich animácia dokážu zákazníkovi priblížiť fungovanie produktu priamo v podmienkach jeho firmy. Čo viac si obchodník môže priať?

Vzdelávajte príbehom

Aby všetky tie ohromujúce čísla štatistík mohli byť naplnené v praxi, musí mať firma najprv dobré video. Aj krátke video je umením a dokáže povedať presne toľko, koľko je potrebné. Len kvalitne spracované video so silným príbehom, dobrou grafikou, dôrazom na dynamiku a detail dokáže splniť očakávania marketérov. Nové trendy v oblasti tvorby videí nám určite prinesie aj tento rok. Správne zadefinovaný cieľ je základom pre tvorbu námetu a scenára.

Ak robíme video, kde je ústrednou postavou zákazník, vždy sa snažíme zakomponovať do príbehu ľudskosť. Naším cieľom je, aby divák našiel vo videu kúsok seba a vedel si ho tak zosobniť. Chceme sa dotknúť jeho osobnej stránky, pokiaľ to téma dovoľuje. Personalizácia a emotívnosť dodáva príbehu osobný rozmer, ktorý si získa náklonnosť divákov. Rovnako dôležitý je humor – aspoň v maličkostiach, aj v prípade serióznej témy. Práve vtip dokáže odľahčiť a zjemniť zložité problematiky, ale hlavne upúta pozornosť natoľko, aby návštevník nezrušil video pred koncom. V tomto smere je dôležité pripomenúť celkový čas videa.

Predávajte efektívnejšie

Málokedy sa podarí dodržať efektívnu dĺžku videa, hlavne ak ide o náročný obsah. Najdôležitejšie sú prvé sekundy, ktoré divák nemôže pri reklame preskočiť, alebo ktoré sa automaticky spustia pri rolovaní nástenkou Facebooku a Instagramu. Animované videá si obľubu udržujú práve vďaka svojej jednoduchosti, ktorá zbytočne neotravuje a prenáša pozornosť na obsah. Divák sa tak sústredí presne na to, čo je dôležité.

Dobrá agentúra navrhne scenár, ktorý berie do úvahy rôzne využitie videa, poprípade jeho upravených verzií. Zverte výrobu videa do rúk profesionálov, dôverovať ich skúsenostiam a využiť trend online video reklamy.

 

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.