Facebook Creator Studio – Spravujte svoj Facebook a Instagram efektívnejšie

Obsah

facebook creator studio

Creator Studio spája všetky nástroje potrebné na efektívne publikovanie príspevkov, správu sociálnych sietí, či analýzu výkonnosti obsahu na účtoch na Facebooku a Instagrame. Ku Creator Studiu sa jednoducho dostanete, pokiaľ vlastníte alebo spravujete stránku na Facebooku. Aké sú teda jeho funkcie, vďaka ktorým je tento nástroj užitočný?

Efektívne plánovanie postov

Plánovanie postov vám nie len ušetrí veľa času, ale takisto vám pomôže rozplánovať obsah na nejaký čas dopredu. Vďaka Creator Studiu si môžete naplánovať príspevky na oboch sociálnych sieťach – na Facebooku, aj na Instagrame.

Ako funguje plánovanie príspevkov na Facebook?

Ak chcete uložiť alebo naplánovať príspevky v  Creator Studiu, musíte najskôr postupovať podľa základných krokov pri pridávaní príspevku. Potom kliknite na šípku vedľa položky Zdieľať, ktorá vám poskytne tieto možnosti:

Uložiť koncept: To vám umožní upravovať príspevok pred jeho uverejnením. Takýto príspevok nájdete neskôr v časti Koncepty.

Naplánovať: Môžete určiť budúci čas a dátum, kedy sa má príspevok zverejniť.

Vďaka funkcii Content Library je proces plánovania príspevku jednoduchší. Táto časť vám poskytuje prehľad všetkých príspevkov naplánovaných na vašich facebookových stránkach. Content Library vám tiež zobrazí štatistiky, takže môžete upravovať, vylepšovať či vymazať príspevky individuálne.

Tiež zužuje vyhľadávanie pomocou filtrov, ako sú:

  • Typ príspevku: fotografie, videá, odkazy, text, …
  • Stav príspevku: Uverejnené, vypršané, naplánované, vypracované, …
  • Časový rámec: Zobrazenie príspevkov od konkrétneho mesiaca alebo roku

Prehľad štatistík
Facebook Creator Studio analyzuje výkonnosť obsahu na Facebooku. Časť Štatistiky obsahuje dôležité informácie týkajúce sa príspevkov obsahujúcich video, medzi ktoré patria:
Úspešnosť – tu nájdete informácie o počte minút a počte prehratí vašich videí, miere interakcií vašich videí
– Loyalty –  sledujte, kedy získate nových sledovateľov, ako často sledujú a kedy najčastejšie
– Publikum – pozrite si demografické údaje o ľuďoch, ktorí si prezerajú váš obsah a sledujú vaše stránky
– Retencia – zistite priemernú dĺžku prehrávania každého videa
Earnings – toto platí to iba pre tie stránky, ktoré majú In-Stream video reklamy alebo predplatné fanúšikov


Ak sa chcete dozvedieť viac o príspevkoch neobsahujúcich video, pozrite si svoju stránku na Facebooku a kliknite na položku „Štatistiky“.

 

Ako funguje plánovanie príspevkov na Instagram?

Až donedávna bolo plánovanie príspevkov na Instagram veľmi komplikované a fungovalo len cez platené aplikácie a platformy. Vďaka Creator Studiu je táto možnosť prístupná zadarmo a dnes môžeme bez problémov pripraviť a naplánovať príspevky pohodlne, priamo v Creator Studiu. Potrebujete mať však prepojený firemný účet s ovládacím panelom Creator Studio. Potom pomocou tlačidla Vytvoriť príspevok (Create Post) v ľavom hornom rohu obrazovky môžete uverejniť príspevok do Instagram Feedu alebo dokonca IGTV.

Pomocou Creator Studia môžete pridať viac obrázkov, označiť ľudí na fotkách, vypnúť komentáre či dokonca označiť obchodných partnerov v značkovom obsahu.
Po upravení vášho príspevku ho môžete uverejniť okamžite alebo ho naplánovať rovnako ako na Facebooku – odteraz môžete plánovať príspevky na IG a IGTV až 6 mesiacov dopredu. Plánovanie Instagram alebo Facebook Stories však zatiaľ nie je možné.

Instagram štatistiky
Creator Studio vám umožňuje zistiť informácie aj o aplikácii Instagram.
– Aktivita – poskytuje fakty a čísla dosiahnutých prostredníctvom vašich príspevkov či kliknutí na webové stránky
– Publikum – generuje informácie týkajúce sa vašich sledovateľov. Okrem ich veku a pohlavia vám odhalí, kedy je vaše publikum online a odkiaľ pochádza.

Tieto podrobnosti pomôžu obchodníkom určiť najvhodnejšie časy na uverejňovanie ich obsahu, čím zaručia optimálne výsledky.

Ďalšie užitočné funkcie Creator Studia:

Inbox
Vďaka Inboxu môžete nielen odpovedať na správy, ale aj kontrolovať komentáre na Facebooku či na Instagrame.
Rights Manager
Ochrana vášho obsahu je dôležitá. Vďaka tejto funkcii si môžete nastaviť vlastníctvo obsahu nahraním referenčných súborov, či nahlásiť videá s obsahom, na ktorý vlastníte práva. Ak chcete využívať výhody tejto funkcie, musíte o ňu požiadať.
Stránky
V tejto časti môžu používatelia vytvoriť novú stránku a priradiť roly na stránke novým členom.

Nikola Skokanová
Nikola Skokanová
Social Media Specialist

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.