Funkcie a aktualizácie Instagramu v roku 2023

Obsah

Instagram, ktorý bol spustený v roku 2010, je jednou z najúspešnejších platforiem sociálnych médií na svete. Dokonca v januári 2023 mal už viac ako dve miliardy aktívnych používateľov mesačne. Kvôli takému veľkému množstvu užívateľov sa musí vždy zlepšovať, aby mohla aplikácia aj po rokoch konkurovať novým sociálnym sieťam. Pozrime sa teda na nové funkcie a aktualizácie v roku 2023.

Nahrávanie Reels videí z diaľky

Instagram umožnil svojim užívateľom natáčať Reels videá z diaľky. Vďaka tomu nemusíte pred natáčaním videá stláčať „Record“. Spustiť natáčanie videa môžete iba pohybom ruky. Je to vďaka funkcii „Gesture Control” – teda „Ovládanie gestami“.

Nálepky „Pridať vlastné“ v Reels

Vytvoriť zaujímavý a nový trendy obsah môžete aj vďaka nálepke „Pridať vlastné“. Tu nájdete taktiež pri vytváraní Reels videa. Stačí, ak stlačíte na „Šípku“. V nej sa vám objavia nálepky, ktoré sú vytvorené ľuďmi z celého sveta. Pridajte sa k tomuto trendu aj vy.

Poznámky na Instagrame

Poznámky v súčasnosti môžeme využívať aj my na Slovensku. Využívate ich alebo je to pre vás zbytočná funkcia?

Komentovanie pomocou GIF

Odpovedať na komentáre pri príspevkoch a Reels budete môcť aj pomocou GIF-ov. Instagram túto funkciu v súčasnosti začal testovať len na niektorých účtoch, no, pravdepodobne, sa nám v blízkej budúcnosti pri písaní nového komentára zobrazí aj tlačidlo „GIF“.

Zbohom Živé nakupovanie na Instagrame

16. marca Instagram oficiálne vypol Live Shopping na Instagrame. Čo to znamená? Pokiaľ máte svoj obchod, počas živého prenosu už viac nemôžete označovať svoje produkty. Naďalej ich však môžete označovať na svojich bežných príspevkoch, Reels a v Príbehoch.

Pozrite si profilovú fotku zblízka

Má používateľ súkromný profil a chcete vidieť, ako vyzerá? Profilovú fotku na Instagrame si o chvíľu budete môcť pozrieť aj zblízka. Stačí dlhšie podržať profilovku, ktorá sa zobrazí väčšia. Kedy táto aktualizácia príde aj na Slovensko sa ešte nevie.

Instagram opäť uprednostňuje fotky

Dlhšiu dobu sa Instagram snažil konkurovať TikTok-u a uprednostňoval predovšetkým Reels videá. Tým je koniec. Vitajte späť pri fotkách. Nejde síce o oficiálnu správu od Instagramu, avšak všetci väčší tvorcovia v súčasnosti hlásia nárast dosahu pri svojich statických príspevkoch.

Zbohom instagramový obchod

Boli ste zvyknutí na tlačidlo „Shop button“? Práve to oficiálne zmizne zo spodnej navigačnej lišty. Nahradí ho tlačidlo Reels.

Témy Reels-ov

Instagram pridáva možnosť vybrať si až 3 témy Reelsov. Aj to by malo pomôcť algoritmu, aby zobrazoval Reels ľuďom na základe témy.

Nová interaktívna profilová fotka

Vaša nová profilová fotka môže byť aj interaktívna. Instagram tak bude automaticky prepínať vašu nastavenú fotku s vašim avatarom.

Dohľad rodičov na IG

Instagram spustil sekciu Rodinné centrum a nástroje dohľadu. Prostredníctvom toho nástroja môžete nastaviť časové limity, naplánovať prestávky a podobne. Okrem toho môžu byť rodičia upozornení, ak ich deti zmenia nastavenia svojho Instagramu.

Ovládajte svoju stránku vyhľadávania

Nepáči sa vám, čo sa vám na Instagrame vo vyhľadávaní „Explore page“ objavuje? Kliknite na príspevok a stlačte v nastaveniach na „Nemám záujem“. Vďaka tomu bude Instagram vedieť, že tieto videá nechcete vidieť.

Nastavte si tichý režim na Instagrame

Instagram momentálne testuje možnosť nastaviť si tichý režim. Ide o skvelý nástroj pre manažérov sociálnych sietí, tvorcov obsahu a vlastne pre každého, kto nechce byť počas dňa alebo v určitom čase rušený. Vďaka tomu budete aktívni, avšak nebudete dostávať upozornenia od IG. Avšak aj ľudia v profile uvidia status „V tichom režime“, aby vedeli, že nemôžete v tomto čase odpovedať.

 

Kým niektoré funkcie sú na Slovensku stále nedostupné, mnoho z nich už môžeme využívať aj my. Či však niektoré nie sú zbytočné, musíte posúdiť vy sami.

Miriama Fornadeľová
Miriama Fornadeľová
Copywriter & PPC specialist

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.