[vc_row type=“in_container“ full_screen_row_position=“middle“ scene_position=“center“ text_color=“dark“ text_align=“left“ overlay_strength=“0.3″ shape_divider_position=“bottom“][vc_column column_padding=“no-extra-padding“ column_padding_position=“all“ background_color_opacity=“1″ background_hover_color_opacity=“1″ column_shadow=“none“ column_border_radius=“none“ width=“1/1″ tablet_text_alignment=“default“ phone_text_alignment=“default“ column_border_width=“none“ column_border_style=“solid“][vc_column_text]

Vždy keď sa prudko zmení technika, firmy sa snažia nájsť spôsob, ako sa čo najviac priblížiť k svojim followerom, ktorí už viac nechcú prijímať informácie tradičným spôsobom. To, že video míľovými krokmi predstihlo čítanie textu už dávno vieme, no netreba sa však uspokojiť ani s klasickou formou video marketingu. Na scénu nastupujú interaktívne videá.

[/vc_column_text][divider line_type=“No Line“ custom_height=“20″][vc_column_text]

Tie umožňujú divákom zmeniť príbeh a mať vplyv na jeho výsledok, čím sa z pasívneho pozorovateľa stáva aktívny a tým preberá  úlohu režiséra. Interaktívne videá umožňujú divákovi možnosť vybrať si z pripravených pokračovaní príbehu, čím môže vzniknúť hneď niekoľko variant deja. Pre niektoré firmy sa tento spôsob video marketingu môže zdať skľučujúci a finančne náročný, avšak obrovskú efektivitu a záujem divákov nieje možné spochybniť.

[/vc_column_text][divider line_type=“No Line“ custom_height=“20″][vc_column_text]

Aktuálne jedným z najlepších príkladov interaktívneho videa je spoločnosť Tipp-ex, ktorá vo svojom interaktívnom videu doposiaľ získala neuveriteľných 22,2 miliónov zhliadnutí na YouTube, z ktorých 1 000 000 bolo generovaných počas prvých 36 hodín po nahratí. Spoločnosť Tipp-ex oznámila, že vplyvom marketingovej kampane interaktívnym videom zvýšila predaj v Európe o 30%.

[/vc_column_text][divider line_type=“No Line“ custom_height=“20″][vc_video link=“https://www.youtube.com/watch?v=4ba1BqJ4S2M&feature=youtu.be“ align=“center“][divider line_type=“No Line“ custom_height=“20″][vc_column_text]

V minulom roku počet video príspevkov na osobu vzrástol o 75% na celom svete a o 92% v Európe. Viac ako 50% ľudí, ktorí sú zaregistrovaný na Facebooku, si denne spustia aspoň jedno video, prečo by teda toto video nemohlo byť práve vašej značky? Vedeli ste, že denne sa práve na Facebooku pozrie viac ako 100 000 000 hodín videa?

[/vc_column_text][divider line_type=“No Line“ custom_height=“20″][vc_column_text]

Dôvodom prečo by každa úspešná firma mala sústrediť svoju pozornosť a financie na sociálne videá je ich obrovská sila. Rovnako ako aj pri interaktívnych videách, sociálne video ponúka obrovskú angažovanosť pre diváka. A práve angažovanosť diváka prispieva k jeho kúpnej sile. Podľa International Data Group (IDG) sociálne video zvyšuje pravdepodobnosť nákupu reklamovaného produktu až u 44% divákov. Divák po zhliadnutí sociálneho videa automaticky pozná výhody a nevýhody daného produktu, čím nepotrebuje viac času na zhromažďovanie dodatočných informácií.

[/vc_column_text][divider line_type=“No Line“ custom_height=“20″][vc_column_text]

Sociálne videá ponúkajú efektívnu analýzu cieľového trhu aj pre firmy, ktoré nie sú primárne zamerané na predaj. Firmy majú možnosť sledovať počet kliknutí na video, množstvo potvrdených výziev na akcie, demografické údaje a umiestnenia, aby bolo možné zistiť, kde sa nachádzajú ich zákazníci a ako ich zacieliť.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]