Digitálny marketingSpráva sociálnych sietí

4 novinky vo WhatsAppe, ktoré vás určite potešia

Autor: 17. apríla 2023 No Comments
whatsapp

Aplikácia WhatsApp patrí medzi najpopulárnejšie mobilné aplikácie na komunikáciu, ktorá umožňuje používateľom zasielať správy a uskutočňovať hovory či videohovory cez internet. Aplikácia bola vyvinutá v roku 2009 a odvtedy sa stala obľúbeným nástrojom rýchlej a jednoduchej komunikácie s priateľmi, rodinou a kolegami. Pokiaľ ste používateľom aplikácie WhatsApp, potom by vás tieto 4 novinky mohli potešiť.

Nové bezpečnostné funkcie vo WhatsAppe

Aplikácia WhatsApp funguje prostredníctvom internetového pripojenia a využíva technológiu šifrovania, ktorá zabezpečuje súkromie a bezpečnosť správ. Okrem textových správ umožňuje aj odosielanie obrázkov, videí, zvukových správ, súborov a umožňuje vytvárať skupinové konverzácie. Najnovšou novinkou sú však nové bezpečnostné funkcie:

  • Ochrana účtu: Pri prenesení aplikácie do nového mobilného zariadenia vás môže WhatsApp požiadať o potvrdenie, že ste to práve vy. Vďaka tejto funkcii sa dozviete či sa do vašej aplikácie nechce dostať niekto neoprávnený.
  • Overenie zariadenia: Medzi najväčšiu hrozbu v súčasnosti patrí malvér v mobiloch, ktorý môže bez vášho povolenia odosielať rôzne nevyžiadané správy. Aby tomu Meta zabránila, pridala do WhatsAppu kontrolu overenia zariadenia, aby sa predišlo zneužitiu vášho zariadenia.
  • Automatické bezpečnostné kódy: Na zabezpečenie svojho WhatsAppu môžete využiť dvojfázové overenie a používanie záloh chránených šifrovaním v koncových zariadeniach. V súčasnosti však aplikácia pridáva aj automatické bezpečnostné kódy založené na metóde Key Transparency, ktorá vám automaticky umožňuje overiť, či máte zabezpečené spojenie.

woman-using-whatsapp-application-smartphone 4 novinky vo WhatsAppe, ktoré vás určite potešia

Rýchlejšia aplikácia WhatsApp Desktop a lepšie volania

Aplikácia WhatsApp vznikla predovšetkým pre mobilné zariadenia. V súčasnosti ju však mnoho ľudí používa aj na svojich počítačoch a tabletoch. Preto sa Meta v marci rozhodla spustiť WhatsApp pre Windows, ktorý si môžete aj vy do svojho zariadenia stiahnuť. Nová aplikácia pre Windows je rýchla a ponúka možnosť prostredníctvom nej vytvárať videohovory s 8 ľuďmi a hlasové správy až s 32 ľuďmi. Vďaka tomu môžete byť v kontakte s viacerými svojimi priateľmi, rodinou a známymi. V rámci neustáleho zlepšovania prišla Meta aj s beta verziou aplikácie WhatsApp pre tablety s Androidom a beta verziou novej a rýchlej aplikácie pre počítače Mac.

Prehľadnejšie a ľahšie spravovanie skupín v aplikácii

V roku 2022 boli vo WhatsAppe spustené komunity, aby ľudia mohli využívať skupiny naplno. V marci však boli v skupinách vykonané zmeny, ktoré by mali pomôcť so správou skupín:

  • Nové ovládacie prvky pre správcov skupín: Prinesú väčšiu kontrolu nad skupinami a tým, čo ľudia do skupín pridávajú. Správcovia po novom tiež majú lepší prehľad nad tým, kto v skupine je.
  • Jednoduché zobrazenie spoločných skupín: Prináša väčší prehľad nad členmi v skupine. Odteraz jednoducho stačí vyhľadať meno kontaktu a zobrazia sa vám všetky vaše spoločné skupiny.

woman-showing-whatsapp-messenger-icon 4 novinky vo WhatsAppe, ktoré vás určite potešia

Nové možnosti pridávania statusov vo WhatsAppe

Statusy sú v aplikácii WhatsApp veľmi obľúbené. Vďaka nim sa môžete na krátky moment podeliť so svojimi priateľmi o nejakú novinku. Do statusov môžete pridávať videá, Gify, texty, ale aj fotky. Okrem toho však boli vo februári do Statusov pridané nové funkcie:

  • Hlasový status: Umožňuje užívateľom nahrať 30 sekundový hlasový status.
  • Reakcie na status: Vďaka reakciám môžete promptne reagovať svojim priateľom na statusy. Stačí jednoducho potiahnuť smerom nahor a klepnúť na niektorý z ôsmich emoji.
  • Náhľady odkazov v statuse: Odteraz, keď v statuse zverejníte odkaz, zobrazí sa celý jeho náhľad. Vďaka tomu vyzerajú statusy lepšie a vaše kontakty presne vedia, čo v statuse môžu očakávať.
  • Súkromné statusy: Vďaka tejto funkcii si môžete flexibilne aktualizovať nastavenia súkromia, aby sa status zobrazoval vášmu relevantnému publiku.
  • Indikátor statusu v profile pri pridaní novej aktualizácie: Slúži na to, aby vám už nikdy neušiel status od vašich blízkych. Tento indikátor statusu sa zobrazí okolo profilového obrázka vždy, keď váš blízky pridá nejakú aktualizáciu statusu.

close-up-happy-man-woman-holding-mobile-phone 4 novinky vo WhatsAppe, ktoré vás určite potešia

WhatsApp je aplikácia dostupná na platformách iOS a Android a je bezplatná na používanie. Avšak, existuje možnosť platiť za niektoré služby ako napríklad WhatsApp Business, ktorý umožňuje firmám komunikovať s ich zákazníkmi.

avatar

About Miriama Fornadeľová

Digital community specialist