4 novinky vo WhatsAppe, ktoré vás určite potešia

Obsah

Aplikácia WhatsApp patrí medzi najpopulárnejšie mobilné aplikácie na komunikáciu, ktorá umožňuje používateľom zasielať správy a uskutočňovať hovory či videohovory cez internet. Aplikácia bola vyvinutá v roku 2009 a odvtedy sa stala obľúbeným nástrojom rýchlej a jednoduchej komunikácie s priateľmi, rodinou a kolegami. Pokiaľ ste používateľom aplikácie WhatsApp, potom by vás tieto 4 novinky mohli potešiť.

Nové bezpečnostné funkcie vo WhatsAppe

Aplikácia WhatsApp funguje prostredníctvom internetového pripojenia a využíva technológiu šifrovania, ktorá zabezpečuje súkromie a bezpečnosť správ. Okrem textových správ umožňuje aj odosielanie obrázkov, videí, zvukových správ, súborov a umožňuje vytvárať skupinové konverzácie. Najnovšou novinkou sú však nové bezpečnostné funkcie:

  • Ochrana účtu: Pri prenesení aplikácie do nového mobilného zariadenia vás môže WhatsApp požiadať o potvrdenie, že ste to práve vy. Vďaka tejto funkcii sa dozviete či sa do vašej aplikácie nechce dostať niekto neoprávnený.
  • Overenie zariadenia: Medzi najväčšiu hrozbu v súčasnosti patrí malvér v mobiloch, ktorý môže bez vášho povolenia odosielať rôzne nevyžiadané správy. Aby tomu Meta zabránila, pridala do WhatsAppu kontrolu overenia zariadenia, aby sa predišlo zneužitiu vášho zariadenia.
  • Automatické bezpečnostné kódy: Na zabezpečenie svojho WhatsAppu môžete využiť dvojfázové overenie a používanie záloh chránených šifrovaním v koncových zariadeniach. V súčasnosti však aplikácia pridáva aj automatické bezpečnostné kódy založené na metóde Key Transparency, ktorá vám automaticky umožňuje overiť, či máte zabezpečené spojenie.

whatsapp

Rýchlejšia aplikácia WhatsApp Desktop a lepšie volania

Aplikácia WhatsApp vznikla predovšetkým pre mobilné zariadenia. V súčasnosti ju však mnoho ľudí používa aj na svojich počítačoch a tabletoch. Preto sa Meta v marci rozhodla spustiť WhatsApp pre Windows, ktorý si môžete aj vy do svojho zariadenia stiahnuť. Nová aplikácia pre Windows je rýchla a ponúka možnosť prostredníctvom nej vytvárať videohovory s 8 ľuďmi a hlasové správy až s 32 ľuďmi. Vďaka tomu môžete byť v kontakte s viacerými svojimi priateľmi, rodinou a známymi. V rámci neustáleho zlepšovania prišla Meta aj s beta verziou aplikácie WhatsApp pre tablety s Androidom a beta verziou novej a rýchlej aplikácie pre počítače Mac.

Prehľadnejšie a ľahšie spravovanie skupín v aplikácii

V roku 2022 boli vo WhatsAppe spustené komunity, aby ľudia mohli využívať skupiny naplno. V marci však boli v skupinách vykonané zmeny, ktoré by mali pomôcť so správou skupín:

  • Nové ovládacie prvky pre správcov skupín: Prinesú väčšiu kontrolu nad skupinami a tým, čo ľudia do skupín pridávajú. Správcovia po novom tiež majú lepší prehľad nad tým, kto v skupine je.
  • Jednoduché zobrazenie spoločných skupín: Prináša väčší prehľad nad členmi v skupine. Odteraz jednoducho stačí vyhľadať meno kontaktu a zobrazia sa vám všetky vaše spoločné skupiny.

whatsapp

Nové možnosti pridávania statusov vo WhatsAppe

Statusy sú v aplikácii WhatsApp veľmi obľúbené. Vďaka nim sa môžete na krátky moment podeliť so svojimi priateľmi o nejakú novinku. Do statusov môžete pridávať videá, Gify, texty, ale aj fotky. Okrem toho však boli vo februári do Statusov pridané nové funkcie:

  • Hlasový status: Umožňuje užívateľom nahrať 30 sekundový hlasový status.
  • Reakcie na status: Vďaka reakciám môžete promptne reagovať svojim priateľom na statusy. Stačí jednoducho potiahnuť smerom nahor a klepnúť na niektorý z ôsmich emoji.
  • Náhľady odkazov v statuse: Odteraz, keď v statuse zverejníte odkaz, zobrazí sa celý jeho náhľad. Vďaka tomu vyzerajú statusy lepšie a vaše kontakty presne vedia, čo v statuse môžu očakávať.
  • Súkromné statusy: Vďaka tejto funkcii si môžete flexibilne aktualizovať nastavenia súkromia, aby sa status zobrazoval vášmu relevantnému publiku.
  • Indikátor statusu v profile pri pridaní novej aktualizácie: Slúži na to, aby vám už nikdy neušiel status od vašich blízkych. Tento indikátor statusu sa zobrazí okolo profilového obrázka vždy, keď váš blízky pridá nejakú aktualizáciu statusu.

WhatsApp je aplikácia dostupná na platformách iOS a Android a je bezplatná na používanie. Avšak, existuje možnosť platiť za niektoré služby ako napríklad WhatsApp Business, ktorý umožňuje firmám komunikovať s ich zákazníkmi.

Miriama Fornadeľová
Miriama Fornadeľová
Copywriter & PPC specialist

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.