3D vizualizácieAnimácie a videá

5 dôvodov prečo potrebujete 3D vizualizácie

Autor: 26. septembra 2018 9 októbra, 2019 No Comments

Ako presvedčiť zákazníka, že od vás dostane práve to, čo potrebuje? Najjednoduchšou formou sú práve 3D vizualizácie. Nemusíte sa spoliehať na predstavivosť klienta, že sú dvere do kúpeľne dostatočne vzdialené od kuchyne, alebo výrobná linka správne umiestnená vo vymedzenom priestore, keď vám 3D umožňuje vizuálnu kontrolu ešte pred schválením akejkoľvek špecifikácie alebo návrhu.

1. Pochopenie tradičných 2D plánov môže byť ťažké

Ľudia dokážu získať všeobecnú predstavu z navrhnutého pôdorysu, ale majú problém predstaviť si, ako to bude celé vyzerať. Návrh v 3D pomáha pochopiť, ako všetky tie čiary na papieroch budú fungovať. Viac informácií a lepšie porozumenie vedie k pohodlnejšiemu a rýchlejšiemu rozhodovaniu.

dom-e1537985841221 5 dôvodov prečo potrebujete 3D vizualizácie

2. Návrh je možné meniť a vyvíjať v reálnom čase, počas stretnutí alebo prezentácie

Jednoduché fly-through video v prezentácii zlepší celkový pohľad na váš projekt. Krátka vizualizácia zvyčajne vyvolá ďalšie špecifickejšie otázky a návrhy na zmeny, ktoré môžu byť vykonané na modeloch ešte počas stretnutí pre dosiahnutie maximálnych výsledkov.

3. Zákazníci pozitívne reagujú na prezentácie obsahujúce návrh v 3D

Ako bude vyzerať dom vedľa toho susedovho? 3D vizualizácie vám umožňujú ukázať návrh v existujúcom reálnom prostredí. Predstavujú preto silný nástroj, ktorý pomáha schváleniu návrhu.

giphy 5 dôvodov prečo potrebujete 3D vizualizácie

4. 3D vizualizácie znižujú % zmien po začiatku realizácie

Zníženie počtu zmien už v priebehu realizácie projektu môže pomôcť ušetriť čas aj peniaze. A práve možnosť reálnej predstavy ako bude stavba, hala a celkový priestor vyzerať, vedie k tomuto efektu.

3d-e1537986436672 5 dôvodov prečo potrebujete 3D vizualizácie

5. Vyhnite sa plateniu za prácu, ktorú nechcete!

Plné pochopenie a stotožnenie sa s projektom a všetkými jeho detailmi ešte pred začiatkom realizácie predstavuje najlepšiu metódu, ako značne znížiť možný vznik nečakaných nákladov a poplatkov.

giphy 5 dôvodov prečo potrebujete 3D vizualizácie

avatar

About Michal Kopták

CEO