5 grafických trendov tohto roku

Obsah

5 grafickych trendov tohto roku

Patríte k ľuďom, ktorí bažia po aktuálnych trendoch a nápadoch vo svete dizajnu? Prinášame vám 5 grafických trendov v tomto roku, s ktorými vytvoríte fresh dizajny.

3D Dizajn

Samozrejme, 3D dizajn nie je žiadnou novinkou, no stále sa zdokonaľuje a prináša čoraz zaujímavejšie formy zobrazenia. Dokonale dotvára minimalistický dizajn. V 3D dizajne sa často využívajú žiarivé farby a realistické textúry, preto ho dizajnéri stále viac využívajú ako formu prezentácie produktov.

Optické ilúzie

Čo sú to ilúzie? Ilúzie vás oklamú, aby ste niečo vnímali inak, ako to v skutočnosti je, čiže to, čo vidíte, nezodpovedá realite. V grafikách sa využívajú jednoduché prvky, ktoré vytvárajú ilúziu, a tak upútajú vašu pozornosť neskutočným spôsobom…doslova neskutočným. Nútia vás pochybovať a poddať sa ich „triku“.

Kreslené ilustrácie

Ilustrácie sa stali prostriedkom, ako odlíšiť váš dizajn od ostatných. V súčasnosti sú ilustrácie rozmanitejšie a zaujímavejšie ako kedykoľvek predtým. Ilustrácie dodávajú vašim dizajnom hravosť a vyčaria úsmev na tvári, taktiež vytvárajú dokonalú atmosféru pri prezentácii vašej značky. 

Zlatá v dizajne

Dávate zelenú zlatej v dizajne? My rozhodne áno! Zlato sa používa v kombinácii s inými materiálmi mnohými rôznymi a nápaditými spôsobmi. Vytvára pozoruhodné kontrasty, ktoré vaše publikum rozhodne neprehliadne.

Voxel

Počuli ste už o voxel dizajne? Jeho názov vznikol spojením anglických slov volumetric (objemový) a pixel. Mohli ste sa s ním stretnúť v hrách ako je napríklad Minecraft. Na prvý pohľad je to rozoznateľný vizuálny štýl. Je tak trochu retro, trochu detský, ale momentálne veľmi obľúbený a fresh. Preto, ak vás tento štýl oslovil, neváhajte ho využiť pri svojej tvorbe.

 

Simona Bačová
Simona Bačová
Graphic designer

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.