5 tipov, ako vytvoriť atraktívnejšie stories na Instagrame

Obsah

5 tipov ako vytvoriť atraktívne stories na instagrame

S rozšíreným trendom sociálnych sietí sa zvyšujú aj požiadavky na kvalitu a atraktívnosťou obsahu, ktorý na svoje sociálne siete publikujete. Už ani zďaleka nestačí, a obzvlášť nie pre vybudovanie značky, iba publikovanie fotky s filtrom a jednoduchý popis. Teraz sa dokážete na stories naozaj vyšantiť a tým zaujať svojich divákov či zákazníkov.

Konzistentnosť je profesionálnejšia

Či už ste niekto, kto si buduje značku na sociálnych sieťach, alebo ste niekto, koho baví Instagram a chce, aby vyzeral jeho feed zaujímavo, je dôležité, aby to, čo ste pridávali, malo jednotný vzhľad. Toto platí pre obe, či už pre príspevky, alebo pre stories. Konzistentnosť pôsobí profesionálnejšie a z estetického hľadiska bezpochyby krajšie. Laďte svoje stories do jednotnej farby a pridávajte fotky, ktoré budú mať ako celok zmysel aj vo vašich highlights.

Nebojte sa skombinovať rôzne fonty

Nemusíte dookola používať stále ten istý font na všetky vaše stories, skúste trošku zaexperimentovať a spojte dva rôzne fonty a uvidíte, že možno práve to dodá vašej story to, čo jej chýbalo a bude pôsobiť atraktívnejšie. Spojením viacerých fontov dokážete dodať vašej story dynamiku, a takisto zdôrazníte to, čo je dôležité. 

Objavte paletu farieb

Chcete používať v stories farbu vašej značky, avšak nenachádza sa v predvolených 27 farbách? Nebojte sa, na Instagrame sa viete dostať k palete farieb, ktorá bude určite obsahovať každú, na ktorú si pomyslíte. Ako na to? Vyberte nástroj na kreslenie, klepnite a podržte na hociktorej z predvolených farieb v dolnej časti obrazovky a otvorí sa vám paleta s farbami, kde si môžete vybrať, ktorú len chcete.

Zmeňte farbu pozadia

Ešte ostaneme na chvíľu pri farbách. Chcete prezdielať svoj nový príspevok v story, ale pozadie by ste chceli mať v inej farbe? Stačí, ak si znova vyberiete nástroj na kreslenie, vyberiete si farbu a podržíte kdekoľvek na pozadí na pár sekúnd a zmení sa vám na požadovanú farbu.

Pokiaľ ide o farby, viete na svojej story pridať cez fotku priehľadnú vrstvu farby. Odfoťte alebo si vyberte z galérie fotku, ktorú chcete pridať, opäť si otvorte nástroj na kreslenie, tentokrát musíte kliknúť na zvýrazňovač, vyberte farbu a podržte pár sekúnd na fotke. Zrazu sa vám vytvorí úplne nový vzhľad vašej fotky dodaním priehľadnej farebnej vrstvy, na ktorú ešte pokojne viete dať text.

Zdieľajte príspevok s fotkou či videom v pozadí

Rovnako, ako dokážete pri zdieľaní príspevku zmeniť farbu pozadia, dokážete ako pozadie dať fotku či dokonca video. Začína to byť trendy a pôsobí to rozhodne zaujímavo pre každého, kto si pozrie vaše story. Vyberte si príspevok, ktorý chcete zdieľať a kliknite na „Zdieľať príspevok vo vašom príbehu.“ Potom kliknite na hornom paneli na nálepku a vyberte „Pridajte z galérie“ nálepku. Vyberte z galérie obrázok či video, ktoré chcete mať na pozadí. Následne presuňte zdieľaný príspevok na jednu stranu, obrázok/video zväčšujte, aby prekryl celý displej a zároveň držte zdieľaný príspevok, aby ostal vpredu.

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.