Digitálny marketing

7 tipov na budovanie skvelého tímu

Autor: 22. júna 2021 No Comments

Vytvorte uvoľnenú atmosféru

Nemusí sa celý deň točiť len okolo práce. Niekedy je fajn na chvíľu vypnúť, sadnúť si bokom od počítača a na gauči si vychutnať vodnú, vypiť si kávu na terase či zahrať stolný futbal. Možností na chvíľkový oddych je veľa a počas rozhovorov sa dozviete veľa nového.

uvolnena-atmosfera 7 tipov na budovanie skvelého tímu

Zmeňte prostredie

Jedným z jednoduchých spôsobov ako utužiť vzťahy v kolektíve nemôže byť nič iné ako teambuilding. Psychologické štúdie už niekoľkokrát dokázali, že zmena prostredia má obrovský vplyv na naše myslenie. Teambulding je predovšetkým o kolektíve. Vďaka nemu spoznáte svojich kolegov lepšie!

teambuilding 7 tipov na budovanie skvelého tímu

Dajte každému príležitosť zapojiť sa

Niektorí členovia tímu majú v kancelárii prirodzene väčšiu zodpovednosť ako ostatní. Aj keď je každý zamestnanec neoddeliteľnou súčasťou tímu, ľudia s menšou zodpovednosťou sa môžu cítiť nedôležití. Tímové aktivity sú super na to, aby ste ľuďom ukázali, akí sú potrební.

tímové-aktivity 7 tipov na budovanie skvelého tímu

Ukážte svojmu tímu, že si ho vážite

Jedným z najlepších spôsobov, ako udržať tím v skvelom pracovnom nasadení, je pripomenúť mu, ako si vážite veci, ktoré robí. Pre zamestnancov je totiž veľmi dôležité ocenenie ich práce. Prieskumy dokázali, že polovica zamestnancov, ktorí uviedli, že sa v práci necítia ocenení, premýšľajú o zmene zamestnania. Naopak tí, ktorí sa cítia ocenení uviedli, že ich to povzbudzuje k tomu, aby odvádzali čím ďalej, tým lepšiu prácu.

ocente-pracovnikov 7 tipov na budovanie skvelého tímu

Neignorujte krátkodobé projekty

Vážne. Nikdy neignorujte tímovú prácu na krátkodobých projektoch. To, že tím pracuje spolu iba krátko, ešte neznamená, že jeho budovanie stráca svoju hodnotu. Práve naopak. Okrem toho odporúčame, aby ste vždy, keď sa tím spojí, venovali 10 minút robeniu niečoho zábavného.

neignorujte 7 tipov na budovanie skvelého tímuPýtajte sa

Z času na čas dajte priestor svojim zamestnancom prísť s nápadmi na vylepšenie firemného fungovania. To, či zvolíte formu skupinového rozhovoru alebo si zamestnancov zavoláte osobitne, je na vás. Možno tak spoločne prídete na nové nápady, ako veci vylepšiť.

pytajte-sa 7 tipov na budovanie skvelého tímuOdmeňte ich

Koho nepoteší odmena? Ak vidíte, že váš zamestnanec spravil niečo navyše, prípadne vykazuje známky proaktivity, odmeňte ho. Nemusí to byť nevyhnutne finančná odmena, pokojne zvoľte formu odmeny, akú uznáte za vhodnú. Je to totiž jedna z najúčinnejších foriem motivácie.

Pevne veríme, že si v tomto článku nájdete aj vy niečo, čo využijete pri budovaní vášho dream teamu!

avatar

About Simona Bačová

Graphic designer