Najkrajšie vianočné reklamy 2023

Obsah

Vianočné reklamy sú neodmysliteľnou súčasťou Vianoc, a to nielen pre bežných užívateľov a zákazníkov, ale aj marketérov. Mnohé veľké spoločnosti sa predbiehajú v tom, ktorá vytvorí najkrajšiu vianočnú reklamu. Poďte sa pozrieť na zoznam tých najlepších vianočných reklám v roku 2023, ktoré sme pre vás vybrali.

Vianočné reklamy svetových značiek v roku 2023

Pri vytváraní vianočnej reklamy mnohé značky stavia vždy na istotu. Niekedy však nestačí použiť dobrú hudbu či známe osobnosti. Pozrite sa spoločne s nami na reklamy, ktorých podstatou je hlbšia myšlienka.

Coca Cola – Svet potrebuje viac Santa Clausov

Každý z nás môže byť Santa Claus. Práve túto myšlienku sa rozhodla šíriť aj spoločnosť Coca Cola, ktorá už dlhé roky úzko súvisí práve s Vianocami. Pozrite sa na jednu z najlepších reklám týchto vianočných sviatkov, ktorej hlavnou podstatou je pomáhať blížnym, ale aj cudzím ľuďom.

Lidl – Zažite magické Vianoce s Lidl

Reklamu, ktorú pozná, hádam, každý slovenský divák. Lidl sa touto reklamou snaží ľuďom počas vianočných sviatkov pripomenúť, že aj malé gestá dokážu urobiť veľké zmeny. Nechajte sa aj vy inšpirovať touto milou reklamou, v ktorej hlavnú rolu stvárnil medvedík čistotný.

Apple – Fuzzy Feelings

Aj napriek tomu, že sa mnohé spoločnosti obracajú vo svojich reklamách na humor, Apple sa tento rok vydal úplne iným smerom. Aj tak veľká značka, sa rozhodla vo svojej reklame stvárniť podstatu Vianoc a nie primárne svoje produkty. Práve vianočné sviatky sú o ľuďoch a trávení ich s tými, ktorých máme najradšej. Bohužiaľ, nie každý takúto možnosť má. Pozrite si dojímavú vianočnú reklamu od Apple.

KFC – Slávnostné menu v KFC

Dávate vždy za pravdu svojim zákazníkom? Aj keď sa mnohé spoločnosti držia pravidla, že zákazník je tu pán, KFC sa rozhodla ísť proti prúdu. Už dlhé roky si zákazníci pýtajú morčací burger do ich slávnostného menu. Vo vianočnej reklame od KFC môžete vidieť, že občas stojí za to ignorovať požiadavky svojich zákazníkov.

IKEA – Vezmite si dovolenku po sviatkoch

Určite to poznáte. Niekedy človek potrebuje po dovolenke ďalšiu dovolenku na oddych. A práve to sa snaží zobraziť aj IKEA v ich vianočnej reklame. Nájdite si chvíľku pre seba počas tohto vianočného šialenstva s IKEA.

Boots – #GiveJoy

Dostať sa na severný pól za Santa Clausom je veľké dobrodružstvo, počas ktorého natrafíte na rôzne problémy, ale aj ľudí, ktorí potrebujú pomoc. V reklame od Boots sa mama so svojou dcérou rozhodnú ísť za Santa Clausom a darovať mu obrovský balík darčekov. Vydajte sa na magickú cestu na severný pól s Boots aj vy a zistite, či sa tento nádherný čin stal skutočnosťou.

Amazon – Joy Ride

Nikdy nie sme príliš starí na detské sny. Vianočná reklama od Amazonu je príbehom celoživotného priateľstva. V pár sekundách sa spoločnosť snažila vyobraziť, že aj radostné chvíle môžu byť ešte výnimočnejšími, ak ich zdieľate s ľuďmi, ktorých máte radi. Poďte si užiť radostnú jazdu s Amazon.

Suchard – La vida es

Vianoce sú o oslave života, stretávaní sa s najbližšími, bilancovaní roka a užívaní si čarovných chvíľ. Práve táto nádherná myšlienka je podstatou vianočnej reklamy v roku 2023 od spoločnosti Suchard.

Shelter – Good as Gold

Zatiaľ čo väčšina vianočných reklám má tendenciu zameriavať sa na radostné chvíle, spoločnosť Shelter vykreslila vo svojej reklame celkom iný obraz najkrajšieho obdobia roka. V tejto vianočnej reklame vidíme mladé dievča Maddie, ktoré vykonáva sériu dobrých skutkov. Veci však naberajú rýchly spád, keď si Maddie uvedomí, že jediná vec, ktorú by chcela, je domov. Táto reklama od Shelter odzrkadľuje počet deti žijúcich v detských domovoch v Spojenom kráľovstve. Podľa všetkých dát je ich tento rok vyše 131 000, čo je o 10 000 viac od minulého roka.

John Lewis & Partners – Perfektný vianočný stromček

Spoločnosť John Lewis & Partners patrí medzi tie spoločnosti, ktoré už dlhé roky vytvárajú top vianočné reklamy. Zmyslom týchto vianočných reklám je vždy hlbšia myšlienka, ktorá je spracovaná do vizuálne krásnej reklamy. Nebudeme však viac prezrádzať. Poďte sa s nami pozrieť na jednu z najkrajších vianočných reklám roka 2023.

Svetové vianočné reklamy v roku 2023

Existujú rôzne vianočné reklamy od svetových značiek, ktoré sme do tohto zoznamu ešte nezaradili. Okrem spoločností, ako je IKEA, Coca Cola či John Lewis & Partners sa môžete každý rok tešiť aj na krásne vianočné reklamy od Mark and Spencer či napríklad Erste Group. Pokiaľ máte aj vy nejakú obľúbenú vianočnú reklamu, budeme radi, ak sa o ňu s nami podelíte.

Miriama Fornadeľová
Miriama Fornadeľová
Copywriter & PPC specialist

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.