Novinky, ktoré potešia najmä social media špecialistov

Obsah

Využívate sociálne siete len vo svojom voľnom čase alebo ste social media špecialista? Ak sú sociálne siete vaším pracovným nástrojom, potom vás tieto zaujímavé novinky rozhodne potešia. Čo si pre nás v novembri Meta a iné sociálne siete pripravili?

Zdieľajte príspevky vo feede so svojimi blízkymi priateľmi

Pravidelní prispievatelia Instagram Stories vedia, že ich môžu zdieľať len so svojimi blízkymi priateľmi. Tentokrát sa Meta rozhodla, že túto možnosť pridá aj do klasických príspevkov, ktoré sa zobrazujú vo vašom feede. Zdieľajte svoje najlepšie fotografie alebo videá len so svojimi najbližšími.

Krajšie fotky a Instagram Stories

Instagram oznámil ďalšie novinky, na ktoré sa už v blízkej dobe môžete tešiť. Pribudnú nové filtre na fotky, nové fonty a štýly písma v Instagram Stories, ale taktiež aj funkcia text-to-speech, ktorú môžete využiť pri editovaní vašich Reels videí.

instagram

Meta tiež testuje schopnosť pridávať klipy so zvukom do Reels prostredníctvom GIF „Clip Hub“ spoločnosti Meta.

Instagram umožní používateľom verejne sťahovať klipy z Reels videí

Bude TikTok plný videí zo sociálnej siete Instagram? Instagram totižto svojim používateľom umožnil sťahovať Reels videá v plnej kvalite. Okrem toho, že si môžete stiahnuť svoje videá, budete môcť sťahovať aj klipy iných ľudí. Verejné ukladanie videí je však možné v nastaveniach pozastaviť. Vďaka tomu tak predídete kopírovaniu vašich videí.

Instagram experimentuje s novou stenou Notes

Instagram v súčasnosti testuje možnosť pridania vlastných textových poznámok. Ako môžete vidieť v tomto príklade, ktorý zdieľal výskumník aplikácií Alessandro Paluzzi, Instagram testuje displej „Wonder Wall“, ktorý vyzerá ako výkladná skriňa poznámok priamo prístupných na vašom IG profile.

Máš rád ocenenia? Instagram udeľuje odznaky za rôzne úspechy

Instagram pridal novú záložku „Achievements“, v ktorej môžete vidieť ocenenia za svoje úspechy. Tvorcovia tak môžu získať rôzne úrovne odznakov na základe:

  • Prehrania Reels videí
  • Získania „lajkov“
  • Počet followerov
  • Celkový počet príspevkov
  • Celkový počet Reels videí

Instagram sa týmto spôsobom snaží prilákať tvorcov, aby uverejňovali svoje príspevky častejšie. Za odmenu tak získajú ocenenie.

Facebook odstraňuje „Záľuby“ z profilov

Aj napriek tomu, že to nebude mať veľký vplyv pre užívateľov, Facebook sa týmto krokom snaží zefektívniť možnosti zobrazenia profilu. Záľuby budú odstránené z Facebooku už 13. decembra.

TikTok spúšťa integráciu s hudobnými streamovacími službami

Spoločnosť TikTok sa snaží upevniť svoje spojenie s nahrávacím priemyslom. Prostredníctvom novej možnosti „Pridať do hudobnej aplikácie“ v aplikácii, si môžete do svojich hudobných streamovacích služieb pridať hudbu, ktorú počujete na TikToku.

Snapchat testuje svoju novú úroveň predplatného bez reklám

Nielen Facebook či Instagram, ale už aj sociálna sieť Snapchat. Práve tá sa rozhodla pridať svoju ďalšiu úroveň Snapchat+, ktorá by mala byť bez reklám. Samozrejme, Snapchat+ bude za poplatok približne 10 € mesačne.

Sociálne siete patria medzi najviac dynamicky sa rozvíjajúca časť marketingu, a preto pridávajú vždy nové funkcie. Práve tie môžete využiť aj vy vo svoj prospech a vďaka tomu sa odlíšiť aj od konkurencie.

Miriama Fornadeľová
Miriama Fornadeľová
Copywriter & PPC specialist

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.