Nástroje s umelou inteligenciou, ktoré viete využiť na rast vášho podnikania

Obsah

Posledné mesiace počúvame o rôznych nástrojoch, ktoré využívajú umelú inteligenciu. Kým niektorí marketéri sa obávajú, že by o svoju prácu mohli kvôli tomu prísť, ja som skôr za to, aby sme ich využívali vo svoj prospech. Toto sú marketingové nástroje s umelou inteligenciou, ktoré môžete aj vy využiť na rast svojho podnikania.

Čo je marketingový nástroj AI?

Marketingový nástroj AI je platforma alebo skôr softvér, ktorý využíva technológiu umelej inteligencie na vytváranie automatizovaných rozhodnutí. Tie sú založené na zhromažďovaní údajov, ktoré sa následne analyzujú a interpretujú. Práve táto schopnosť robiť automatizované rozhodnutia robí marketingové nástroje AI pre podnikanie vhodnými a efektívnymi.

nastroje s umelou inteligenciou

Nástroje s AI na obsahový marketing

Na tvorbu obsahového marketingu môžete použiť viacero nástrojov AI. V súčasnosti najviac ospevovaný je určite ChatGPT, ktorý vám vypľuje text na akúkoľvek tému. Využiť však môžete aj tieto ďalšie marketingové nástroje AI.

GrowthBar

GrowthBar používa GPT-3 AI na automatizáciu generovania obsahu. Tento nástroj vám pomôže navrhnúť kľúčové slová, presný počet slov, odkazy, obrázky a ďalšie. Nástroj je schopný poskytovať rozsiahle spätné odkazy, ako aj vytvárať obrysy obsahu blogových príspevkov. K dispozícii je aj rozšírenie pre Chrome. Technológiu GPT-3 AI vyvinula spoločnosť OpenAI, ktorú spoluzaložil Elon Musk. Je to prvá technológia AI, ktorá prešla testom, ktorý zaisťuje, že napísaná kópia bude znieť čo najviac ľudsky. Na 5 dní si tento nástroj môžete vyskúšať zadarmo.

InstaText

Online nástroj InstaText vykonáva základné funkcie na kontrolu gramatiky a pravopisu v anglickom jazyku. Tento nástroj vám dokáže tiež prepísať text tak, aby bol ľahšie čitateľný. Najdôležitejšou vlastnosťou tohto nástroja je, že aj pri prepise textu zachová štýl a tón autora. Dokáže tiež zachovať tvar kľúčových slov, čo vám môže ušetriť množstvo času.

Grammarly

Podobne ako InstaText aj Grammarly je jedným z nástrojov, ktoré môžete použiť na opravu gramatiky a textu. Táto výkonná platforma marketingu obsahu AI umožňuje podnikom dvakrát skontrolovať svoj text a zabezpečiť, aby bola dokonalá a profesionálna.

Grammarly je vybavený presnou AI, ktorá kontroluje pravopis a gramatiku v reálnom čase online. Môžete si ho však nainštalovať aj ako rozšírenie pre Google Chrome.

DeepL

DeepL je online nástroj, ktorý najviac ocenia podnikatelia, ktorí podnikajú aj na zahraničnom trhu alebo chcú do zahraničia expandovať. DeepL totižto slúži na preklad textov a dokumentov. Ide o výkonný nástroj, ktorý dokáže preložiť váš text do rôznych jazykov. Oproti Google alebo Microsoft prekladačom však dokáže pochopiť aj zložité texty a výrazy či frázy. Výsledkom je tak presný a ľahko čitateľný text.

deepL

Copy.ai

Copy.ai je taktiež nástroj, ktorý vám pomôže pri tvorbe textov. Je vhodný pre copywriterov, manažérov sociálnych sietí, ale aj obchodníkov na e-mailovú komunikáciu. Vďaka tomuto nástroju dokážete napísať text rýchlejšie, pútavejšie a gramaticky správne.

Jasper.ai

Tvorba obsahu si vyžaduje obsahovú marketingovú stratégiu. Pri jej tvorbe vám pomôže marketingový nástroj AI Jasper.ai, ktorý vytvára vysokokvalitný reklamný text, e-maily, vstupné stránky, články, ale aj príspevky na sociálne siete. Tento nástroj má v sebe taktiež ukryté rôzne šablóny, ako napríklad AIDA, Feature to Benefit, PAS alebo Before-After-Bridge Framework. Všetko, čo musíte urobiť vy, je pridať názov vašej značky alebo produktu a nástroj všetko vygeneruje za vás.

Nástroje s AI na monitorovanie

Zachytávanie a monitorovanie údajov je v marketingu ďalšou dôležitou časťou. A to či už ide o informácie o zákazníkoch – ako napríklad získavanie telefónnych čísel alebo e-mailov, či napríklad získavanie údajov o produktoch. Tieto nástroje AI vám v tomto prípade veľmi pomôžu.

ManyChat

ManyChat sa vo svete chatbotov AI veľmi osvedčil. Slúži primárne na zachytávanie telefónnych čísel a e-mailových adries. Je navrhnutý najmä na predaj a marketing hlavne na Facebook Messenger. Má však podporu aj pre Instagram Direct. Tento nástroj je možné použiť aj bez akýchkoľvek znalostí kódovania. Vďaka tomu ho budete vedieť nastaviť už za 20 minút.

Trevor.io

Pokiaľ chcete mať prehľad v údajoch, použite nástroj Trevor.io. Trevor umožňuje celému vášmu tímu získať odpovede z vašej databázy, aj keď nepoznajú SQL. Ide síce o platený nástroj, avšak vyskúšať si ho môžete úplne zadarmo. Tento nástroj je vhodný aj pre netechnických ľudí, a preto je tak vyhľadávaný.

Nástroje s AI na SEO

Optimalizácia SEO je nevyhnutná pre všetkých, ktorí tvoria akýkoľvek obsah na internete a chcú sa zobrazovať vo výsledkoch vyhľadávania. Na správne SEO môžete taktiež použiť jednotlivé nástroje AI.

Surfer SEO

Seo Surfer slúži najmä na optimalizáciu blogových príspevkov a článkov. Je navrhnutý pre technickejšie SEO a umožňuje používateľom plne auditovať existujú kópiu a porovnávať ju s konkurenciu. Surfer SEO má tiež schopnosť vyhodnocovať slová pomocou metódy Google BERT a má viac ako 500 hodnotiacich metrík na analýzu obsahu.

Frase.io

To isté platí aj pri marketingovom nástroji Frase.io. Práve ten vám umožňuje lepšie a rýchlejšie vytvárať optimalizovaný obsah pre SEO. Po zadaní témy vám nástroj automaticky porovná a získa údaje z najlepších stránok s rovnakými kľúčovými slovami. Následne vám nástroj vygeneruje vhodný prehľad pre SEO, ktorým keď sa budete riadiť, môžete sa umiestniť vo výsledkoch vyhľadávania vyššie. Čím je teda vaše skóre vo Frase.io vyššie, tým lepšie môžete konkurovať iným stránkam.

Web FX

Analýza kľúčových slov je veľmi dôležitá pri vytváraní obsahu, ale aj reklám. Použiť môžete napríklad Plánovač kľúčových slov v Google Ads, Marketing Miner alebo Web FX, ktorý vám pomôže s návrhom kľúčových slov. Stačí zadať počiatočné kľúčové slovo, ktoré sa týka vášho podnikania a o zvyšok sa postará nástroj Web FX.

Ahrefs

Na podobnom princípe spočíva aj nástroj Ahrefs, kde však môžete získať kľúčové slová pre Google, Bing, YouTube a Amazon. Nájdite relevantné kľúčové slová v našej databáze s viac ako 8 miliardami dopytov. Stačí zadať až desať slov alebo fráz a vybrať si jeden zo šiestich prehľadov nápadov na kľúčové slová.

Nástroje s AI pre sociálne siete

Kto dnes nie je na sociálnych sieťach, akoby neexistoval. Na správu sociálnych sietí vám taktiež môžu pomôcť rôzne AI marketingové nástroje.

Smartly.io

Smartly.io je reklamný marketingový nástroj založený na AI, ktorý umožňuje tímom a manažérom sociálnych sietí plánovať, testovať a spúšťať len tie najvýkonnejšie reklamy pre ich cieľové publikum. Smartly.io integruje s rôznymi hlavnými platformami, ako sú Facebook, Snapchat, Pinterest, Instagram či TikTok, vďaka čomu môžu firmy zvládnuť všetok svoj reklamný marketing na jednom informačnom paneli.

Emplifi.io

Emplifi.io je ďalší marketingový nástroj AI, ktorý slúži na správu sociálnych médií a zároveň pomáha spravovať všetky vaše profily sociálnych médií na jednom dashboarde. Môžete ho použiť na sledovanie kampaní a zistiť, ako sa im darilo. Tento nástroj sa vám okrem toho oplatí využívať aj kvôli influencer marketingu. Informačný panel vám tak umožní nájsť, preveriť a zostať v kontakte so všetkými vašimi followermi. Ponúka tiež analýzu prehľadov a dokonca vám umožňuje naplánovať príspevky, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky.

Nástroje s AI na webové stránky

Vytvorenie webových stránok nebolo nikdy jednoduchšie. Vytvorte si svoj web pomocou nástrojov AI.

Durable

Durable je AI tvorca webových stránok, kde si viete vyskladať svoj web už za 30 sekúnd. Okrem šablón si môžete vybrať aj obrázky na svoj web či si vytvoriť kontaktný formulár za menej ako minútu. Prispôsobiť si môžete web pomocou jednoduchých nástrojov a úprav, a to bez znalosti kódovania.

durable

Wix

Pokiaľ vám nebude vyhovovať nástroj Durable, môžete vyskúšať napríklad Wix. Opäť ide o nástroj, kde si môžete vyskladať svoj web už za pár minút. Vytvárajte lepšie webové stránky so šablónami, ktoré reagujú na mobilné zariadenia bezproblémovým presúvaním a neobmedzeným prispôsobením.

Nástroje s AI na logo

Pomocou AI nástrojov si môžete jednoducho a hlavne rýchlo navrhnúť aj logo.

Looka

Na navrhnutie a vytvorenie loga môžete použiť platformu Looka. Ide o jednoduchého tvorcu, pričom vám na začiatok stačí zadať len názov vašej spoločnosti. Následne si vyberiete font, farby a logo je hotové. Aby ste si vedeli predstaviť, ako vaše logo bude vyzerať, vytvoria sa vám aj všetky ukážky loga na vizitke, v online komunikácii či napríklad na tlačovinách.

Designs.ai

Rovnako ako nástroj Looka, aj Designs.ai vám pomôže vytvoriť logo na mieru už za menej ako 2 minúty. Ide o generátor loga AI a tvorcu značky, ktorého si môžete vyskúšať úplne zadarmo. Táto umelá inteligencia má v knižnici viac ako 10 000 ikon na vytvorenie výkonného loga za zlomok času, nákladov a úsilia.

designs.ai

Nástroje s umelou inteligenciou

Na nástroje s umelou inteligenciou sa môžeme pozerať z dvoch strán. Ja som skôr za to, aby ľudia v nich hľadali výhody, ktoré im v konečnom dôsledku môžu pomôcť pri práci. Pokiaľ potrebujete vytvoriť logo, zefektívniť svoje SEO, skontrolovať text alebo hľadáte len nástroj, ktorý vám pomôže pri tvorbe webovej stránky či pri monitorovaní, odporúčame použiť napríklad tieto vyššie spomenuté nástroje s umelou inteligenciou. Na internete však nájdete široké portfólio nástrojov s AI, ktoré môžete tiež využiť, a to či už zadarmo alebo za mesačný poplatok.

Miriama Fornadeľová
Miriama Fornadeľová
Copywriter & PPC specialist

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.