Nepáči sa vám, čo sa vám na TikToku zobrazuje? Resetujte si ho!

Obsah

TikTok je čínska sociálna sieť, na ktorej ľudia produkujú predovšetkým zábavný obsah. Zobrazovanie príspevkov na TikToku funguje na algoritme, čo sa vám páči, to vám zobrazuje. Pokiaľ sa vám však tieto videá v kanáli „For You“ už nepáčia, jednoducho si ho môžete resetovať a začať odznova.

Sociálna sieť TikTok

Aj napriek tomu, že ide o veľmi populárnu sociálnu sieť, mnohé krajiny ju plánujú zablokovať. Dôvodom je kybernetická bezpečnosť a tiež fakt, že ide o čínsku sociálnu sieť, ktorá zbiera o vás až príliš veľa súkromných informácií. K tým dávate vy sami povolenie pri zakladaní účtu. 21. apríla by sa však mala uskutočniť nová aktualizácia Pokynov pre komunitu, aby bol TikTok aj naďalej bezpečnou platformou pre každého. Hoci poslaním TikToku je najmä inšpirovať k tvorivosti, radosti a vytvárať globálnu komunitu, v ktorej ľudia môžu tvoriť a zverejňovať svoj obsah, je potrebné, aby sa aj na tejto sociálnej sieti dodržiavali normy a spoločný etický kódex, aby bol TikTok bezpečný pre všetkých. Pri zostavovaní algoritmov sociálna sieť dbá najmä na dôveru a bezpečnosť, preto by ste na TikToku nemali vidieť obsah, ktorý nie je v súlade s pravidlami.

tiktok

Obsah na sociálnej sieti TikTok

Obsah, ktorý môžete na sociálnej sieti TikTok sledovať  alebo tvoriť je veľmi rozmanitý. Je však aj veľmi ohraničený a pravidlá sú prísne. Predovšetkým by ste sa mali vyhnúť obsahu, ktorý:

  • rozvíja, zneužíva, ubližuje a ohrozuje či vykorisťuje maloleté osoby na TikToku,
  • vyzýva na nebezpečné konanie a výzvy,
  • zobrazuje nahotu a sexuálne aktivity dospelých osôb,
  • zobrazuje sebapoškodzovanie, poruchy príjmu potravy, šikanu a obťažovanie,
  • poukazuje na nenávistné správanie a násilný extrémizmus,
  • narušuje bezúhonnosť a autentickosť,
  • zobrazuje obchodovanie, predaj a propagovanie regulovaného tovaru a nelegálnu činnosť,
  • je nevyžiadaný, neautentický alebo zavádzajúci,
  • je násilný a drsný,
  • porušuje autorské práva a ochranné známky.

Originálny a zábavný obsah je jadrom komunity na TikToku. Preto sa sociálna sieť snaží neustále poskytovať pozitívny zážitok, ktorý na platforme ľudia očakávajú. Pokiaľ sa však na sociálnej sieti objaví obsah, ktorý porušuje pravidlá, automaticky je zmazaný alebo zablokovaný, a to bez ohľadu na to, či ide o zvuk alebo video. Ak takéto video zbadáte niekde aj vy, pokojne ho môže nahlásiť.

Zásady vhodnosti pre kanál For You Feed a jeho aktualizácia

Kanál For You Feed (FYF) je jedinečnou funkciou TikToku, ktorá využíva personalizovaný systém odporúčaní, aby mal každý člen komunity možnosť objavovať široký rámec obsahu, tvorcov a tém. Keď systém určuje, čo odporučí, zohľadňuje faktory, ako sú lajky, zdieľania, komentáre, vyhľadávania, rozmanitosť obsahu a obľúbené videá. Na základe toho sa vám vo vašom feede zobrazujú videá. Pokiaľ vás už nebavia, jednoducho si môžete TikTok reštartovať a obnoviť vaše algoritmy odporúčaní. Túto možnosť TikTok v súčasnosti ponúka všetkým používateľom. Okrem iného sociálna sieť tiež pracuje na rôznych vylepšeniach. Divákom by sa napríklad vo všeobecnosti nemali zobrazovať dve videá za sebou, ktoré vytvoril rovnaký tvorca alebo ktoré používajú rovnaký zvuk.

Určite ste už počuli o tom, že mnohé krajiny zakazujú svojim vládnym predstaviteľom používať sociálnu sieť TikTok. Dôvodom je najmä spomínaná kybernetická bezpečnosť. Preto či už používate túto sociálnu sieť alebo nie, je len na vás.

Zdroj: https://www.tiktok.com/community-guidelines?lang=sk#29

Miriama Fornadeľová
Miriama Fornadeľová
Copywriter & PPC specialist

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.