Mená ako Matt Navara a Adam Mosseri sú vám, pravdepodobne, veľmi známe. Týchto dvoch špecialistov na sociálne siete často sledujeme aj my, aby sme sa dozvedeli rôzne zaujímavosti zo sveta sociálnych sietí. Toto sú novinky práve od nich.

Instagram testuje „flipside“

Instagram testuje ďalšiu funkciu „flipside“. Ide o možnosť zdieľania súkromných fotografií na Instagrame pre vybraných priateľov. Znie vám to povedome? Áno, už v roku 2018 prišiel Instagram s možnosťou vytvorenia „Blízkych priateľov“, pre ktorých môžete zdieľať svoje Instagram príbehy. Nedávno boli testované aj „Zoznamy publika“, ktoré boli vhodné taktiež len pre funkciu Príbehy v Instagrame. Tentokrát sa Instagram rozhodol testovať funkciu „Flipside“. Vďaka nej si nemusíte zdieľať svoje fotografie do hlavného feedu s fotografiami, ale do sekundárneho feedu, kde môžete zdieľať svoje fotografie len pre konkrétnych ľudí. Podľa Adama Mosseriho to však nie je úplne najlepšia voľba, a to najmä z dôvodu oslovenia menšieho publika

TikTok pridáva možnosť na zmenu pozadia

TikTok pridáva novú praktickú možnosť, vďaka ktorej jednoduchšie môžete upravovať svoje videa. Na svojej sociálnej sieti to zdieľal práve Jonah Manzano, kde vidieť, že TikTok pridal možnosť „Vystrihnúť“. Ide v podstate o akúsi alternatívu funkcie greenscreenu. Takýmto spôsobom si jednoducho môžete vystrihnúť pozadie za vami a nahradiť ho v celom klipe niečím zaujímavým alebo vizuálne príťažlivým.

Instagram pridal funkciu „Vytvorené pre vás“

Určite ste si už viackrát všimli, že vám Instagram sám vytvoril Reels video, a to práve z vašich zdieľaných Príbehov. Funkciu „Vytvorené pre vás“ alebo „Made for you“ však v súčasnosti nájdete aj medzi možnosťami vytvorenia príspevkov. Okrem klasického Príspevku, Príbehu, Filmového pásu, Zbierky, si tak môžete publikovať aj Reels video, ktoré pre vás vytvoril Instagram. Takýmto spôsobom vám Instagram dokáže vytvoriť zaujímavé Reels video na základe tém, ako je napríklad cestovanie či rôzne iné udalosti. Použiť môžete navrhované zábery a hudbu, prípadne si ich môžete upravovať podľa seba a zdieľať. Avšak, pokiaľ chcete, aby vám Instagram takéto videá vytváral, musíte mu dať prístup k fotoaparátu vašich zariadení, a to kedykoľvek bude chcieť.

Krajšie popisy na sociálnych sieťach vďaka novým emoji

Social media špecialisti vedia, že popis na sociálnych sieťach je niekedy skutočne rozhodujúci. Vylepšite svoje popisy na sociálnych sieťach vďaka novým emotikonom v systéme iOS 17.4. Nové emotikony prišli na iOS ako súčasť prvej beta verzie iOS 17.4. Medzi nové prírastky patrí fénix, limetka, smajlíci krútiaci hlavami hore a dole a séria emoji ľudí určujúcich smer.

TikTok testuje možnosť pridávať až 30-minútové videá

Táto správa poteší social media manažérov, ale aj tvorcov, ktorí boli doteraz obmedzovaní dĺžkou videí. V súčasnosti TikTok testuje možnosť pridávať až 30-minútové videá. Pri vytváraní obsahu je však potrebné myslieť vždy na to, ako používateľov zaujať, aby videá dopozerali dokonca.

Upravujte svoje fotografie vďaka novým filtrom na Instagrame

V súčasnosti si už málokto upravuje fotografie na Instagrame použitím filtrov, ktoré sú v IG uložené. Instagram však ponúka nové možnosti filtrov, vďaka ktorým budú vaše fotografie vyzerať lepšie.

Ďalšie novinky zo sveta sociálnych sietí

Okrem týchto noviniek pribudnú/pribudli aj funkcie ako:

  • Zrušenie nahrávania Instagram Stories ešte v priebehu nahrávania
  • Zobrazenie väčšieho profilového obrázka na Instagrame
  • Súkromné správy – na Instagrame máte možnosť si u konkrétnych používateľov vypnúť to, aby videli, či ste si ich správy zobrazili.
  • A/B testovanie náhľadového obrázka pri videách na YouTube
  • Súkromné správy na Threads

Či už ste bežný používateľ alebo social media manažér, niektoré z týchto noviniek sa vám určite pri vytváraní contentu zídu.