Štuchnutie na Instagrame a ďalšie zaujímavé funkcie na sociálnej sieti

Obsah

Instagram stále patrí medzi TOP sociálnu sieť, ktorú používatelia využívajú na denno-dennej báze. Okrem pridávania fotiek a videí, ktoré konkurujú sociálnej sieti TikTok, pribúdajú do sociálnej siete Instagram vždy nové a zaujímavé funkcie. Vedeli ste, aké nové funkcie vám na Instagrame pribudli/pribudnú?

Instagram testuje možnosť komentovať konkrétne snímky v rámci aktualizácie carousel

Obrovskou výhodou Carousel príspevkov je možnosť pridať do svojho feedu viacero snímok naraz. V súčasnosti Instagram testuje nový spôsob komentovania konkrétnych obrázkov v Carousel príspevku. Ak by ste chceli komentovať tretiu fotku v poradí, stačí pridať @3 a následne komentár. Presne tak, ako je uvedené na obrázku nižšie.

Instagram spúšťa funkciu na ochranu tínedžerov pred sexuálnym obsahom

Nový proces Instagramu dokáže odhaliť, ktorá odoslaná fotografia v DM obsahuje nahé obrázky. Okrem toho, že fotografiu v správe rozmaže, používateľovi o tom príde aj upozornenie. Práve takýmto spôsobom chce Instagram ochrániť používateľov mladších ako 18 rokov.

Instagram pridáva „Poznámky“ pre všetkých používateľov

Chcete viac interakcií a konverzácií na Instagrame? Funkcia Poznámky pribudla priamo do profilu, avšak stále len na 24 hodín. Ide však o ďalší prostriedok na rozprúdenie diskusie v aplikácii. Vďaka tomu vám môže na vašu poznámku odpovedať ktokoľvek, nielen váš follower.

Instagram testuje možnosť pridať až 3-minútové Reels videá

Z aktuálnych 90-sekundových Reels videí sa možno stanú až 3-minútové videá. Instagram túto funkciu v súčasnosti testuje u mnohých používateľov. Dlhšie videá sú aktuálnym trendom aj na TikToku.

Instagram testuje funkciu Štuchnutia

Pred nedávnom sa internetom a sociálnymi sieťami šírila diskusia o tom, či je stále možné niekoho „štuchnúť“ na Facebooku. Samozrejme, táto funkcia je stále používateľom k dispozícii. V súčasnosti však práve „Štuchnutia“ testujú aj na Instagrame.

Instagram testuje novú nálepku „Pals“

S novými funkciami sa na Instagrame akoby vrece roztrhlo. Ako uviedol Alessandro Paluzzi na svojom Threads, Instagram testuje aj novú samolepku „Pals“. Čím viac vám budú vaši followeri „lajkovať“ Stories práve s touto nálepkou, tým viac by mal váš „kamarát“ rásť.

Sociálna sieť Instagram sa snaží konkurovať všetkým ostatným sociálnym sieťam. Aj preto testuje nové zaujímavé funkcie, ktoré sú však často prebraté z tých konkurenčných. Či tieto nové funkcie prídu aj na európsky trh, je však stále veľmi otázne.

Miriama Fornadeľová
Miriama Fornadeľová
Copywriter & PPC specialist

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.