Tipy, ako rozbehnúť váš profil na Instagrame

Obsah

Založili ste si svoj účet na Instagrame, pravidelne zdieľate, no followeri stále nepribúdaju?  Ako svoj instagramový profil rozbehnúť? Inšpirujte sa týmito 4 radami, ako vylepšíte svoj insta profil a prilákate viac followerov.

Nezabúdajte na popis

Nakoľko je Instagram vizuálna platforma, content na vašom účte by ste mali vždy sústrediť okolo fotiek a videí. To je predsa to, čo na vás vyskočí po každom prihlásení. Publikovanie  kvalitných fotografií a pestrého obsahu je tým pádom nevyhnutné. Nezabúdajte však na popis k fotke. Pomocou neho ľuďom rozpoviete svoj príbeh a priblížite osobnosť vašej značky. Takisto môžete popisom vyzvať svojich sledovateľov k činnosti, opýtajte sa ich napríklad : Kam by ste išli na dovolenku vy?  – sledovatelia sa začnú zapájať a tým zväčšíte dosah vášho príspevku.Hashtagy sú dôležité

“Príspevok na Instagrame s aspoň jedným hashtagom má v priemere o 12,6% vyšší engagement ako príspevok bez hashtagov.“ Hashtagy sú na Instagrame veľmi obľúbené. Dbajte však na ich výber. Používajte tie, ktoré sa konkrétne týkajú vášho príspevku. Odporúčame používať 3- 10 hashtagov pod váš príspevok. Skúste sa vyhnúť hashtagom ako napríklad #likeforlike, #follow4follow #f4f a pod., ktoré vám pravdepodobne neprinesú žiadnych nových sledovateľov. Takisto je super nápad vytvoriť si vlastný hashtag – vaši sledovatelia si vás s ním budú spájať, vždy keď ho uvidia.

Zdieľajte fotky v Insta Stories

Ideálne je postovať na Instagram jeden zaujímavý príspevok denne. Preto ak sa chcete so svojimi followermi podeliť o viac zaujímavých momentov počas vášho dňa, využite radšej Insta Stories. Tie poslúžia ako váš denník. Po novom môžete do “storiek” vložiť aj lokalitu či hashtag, ktoré sa následne zoskupia do samostatných stories. To znamená, že pokiaľ označíte Bratislavu, uvidíte všetky príbehy s rovnakou označenou lokalitou.

zdroj: Buffer

Nekupujte falošných followerov, automatické lajky či komentáre

Väčšina z nás vie, že kupovanie sledovateľov vedie k veľkému počtu umelých a neaktívnych followerov na vašom profile s nízkym počtom reakcií – nikto vám nelajkne fotku či nepridá komentár. Napriek tomu stale veľa ľudí odporúča túto marketingovú taktiku pre rozbehnutie insta profilu. Namiesto neefektívneho nákupu fanúšikov odporúčame vytrvalú prácu na vašom Instagrame. Publikujte kvalitný obsah a vytvárajte content, ktorý bude vašich fanúšikov baviť. Takisto by ste sa mali vyhnúť automatickému sledovaniu / zrušeniu sledovania účtov na Instagrame. Najväčšie riziko spočíva v obrovskom množstve umelých aktivít, ktoré vystavuje váš účet dočasnému alebo dokonca trvalému zablokovaniu.

Nikola Skokanová
Nikola Skokanová
Social Media Specialist

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.