Nie je žiadnou novinkou, že Instagram podlieha najnovším trendom na sociálnych sieťach. Veď ide predsa o najpopulárnejšiu platformu dnešnej doby, ktorá sa neustále inovuje a prichádza s novinkami. Najčastejšie ide práve o funkcie, ktoré sú prebraté z iných obľúbených sociálnych sieti. Najnovšie prišla s ich REELS videami (tj. filmovými pásmi), ktoré vznikli ako inšpirácia na rovnako populárnu aplikáciu Tik Tok.

Čo je Instagram reel?

Ide o krátke video o dĺžke 15-30 sekúnd, ktoré môžete oživiť efektmi, hudbou, či textom. Pointou je vytvoriť dynamické a zaujímavé video, ktoré udrží pozornosť diváka, čo mnoho krát nie je ťažké, nakoľko samotný reel je krátky. Video môžete zhotoviť priamo v aplikácií instagram, alebo nahrať už zostrihané video priamo z vašej knižnice. Použiť tak môžete aj staré videá, ktoré ostali zabudnuté vo vašej galérií. Kreativite sa medze nekladú a používatelia denno-denne prichádzajú s novými nápadmi. Medzi obľúbené kategórie určite patria krátke videá so zvieratami, módne videá a nesmie chýbať ani jedlo.

Tiež máte možnosť nechať si ho vo feede, alebo iba v sekcií „REELS“. Odporúčame ho zo začiatku nechať aj vo feede, takto je šanca, že si ho pozrie omnoho viac ľudí. Neskôr ho zo svojej nástenky môžete pokojne odstrániť a váš reel ostane v spomínanej sekcii.

instagram profil reel marta sierra

instagram profil reel food jedlo

Prečo točiť reels?

Instagram tlačí do popredia všetko, čo je nové. Preto ak chcete zabodovať neváhajte a natočte svoj prvý reel a zvýšte svoje dosahy.  Reel videa sú prvým obsahom, ktorý na nás vyskočí v sekcií preskúmať, aj tento ťah aplikácia zvolila na to, aby potlačila tieto krátke videa čo najviac do popredia. Nakoľko dĺžka videí je zanedbateľná, hudba je dynamická a videá sa automaticky spúšťajú po sebe, užívatelia sa veľmi ťažko dokážu odtrhnúť, pretože chcú stále vedieť, ktoré video ich prekvapí ako ďalšie. A môže to byť pokojne aj to vaše!

Funkcie

Výber hudby je dôležitý, na šťastie Instagramová knižnica je veľmi bohatá a čo je skvelé môžete použiť mnoho komerčnej hudby, ktorá v bežných príspevkoch zväčša povolená nie je, prípadne zvoliť svoju vlastnú nahrávku. Medzi funkciami sa však nachádzajú aj nástroje na úpravu rýchlosti, časovače a efekty.

Ako používať reels v marketingu?

Už je teda zrejmé, že Instagram reels vám dokážu zvýšiť dosahy a, že by bola škoda nevyužiť to. Filmové pásy sa môžu skvelo využiť aj pri vašej vlastnej značke, nakoľko ide o zábavný a kreatívny kontent, ktorý vaši potenciálni zákazníci rozhodne ocenia.

Prezentujte svoje produkty

Krátke, ale výstižné videá sú skvelou formou ako prezentovať vaše produkty a to dokonca aj hravou formou. Ideálne sa tak hodia pre obchody s oblečením ale napríklad aj pre gastro podniky alebo kozmetické salóny.

instagram reel profil eshop bio glashgirl

wafwaf wafle reels instagram probil