6 tipov ako zvýšiť kreativitu

Obsah

6 tipov, ako zvyšiť kreativitu

Každému kreatívcovi sa z času na čas stane, že sa zasekne. Skrátka, kreativita sa rozhodla ísť na dovolenku. V takom prípade však nie je dôvod na paniku. My ti prinášame zopár tipov, ako si vieš kreativitu zvyšovať a možno si o tom ani nevedel.

Urob niečo, čo máš rád

Neprichádzajú nápady a ty nevieš čo máš robiť? Udržuj vo svojom živote rovnováhu a nezabúdaj na koníčky ktoré ťa robia šťastným. Či už je to šport, literatúra, alebo háčkovanie svetríkov s babkou. Záľuby a kreativita sa totiž vzájomne prepájajú. Čiže čokoľvek, pri čom sa cítiš šťastný ti môže pomôcť oddýchnuť si, bojovať proti stresu a zároveň zvýšiť kreativitu.

Brainstormuj čo to dá

Brainstorming je silný nástroj na budovanie kreativity a rozvíjanie nápadov. Daj svoj úsudok a sebakritiku bokom a začni si písať nápady a možné riešenia. Cieľom je vymyslieť čo najviac nápadov v relatívne krátkom čase. Potom sa už len zameraj na ich objasnenie a vylepšenie, aby si dospel k najlepšej možnej voľbe.

Zaveď si svoj ,,kreatívny zápisník“

Zo zápisníka sa stane čoskoro tvoj kamarát, ale aj radca. Nos ho všade zo sebou a každú kreatívnu ideu si zapíš, prípadne načrtni, robil ti to predsa aj v škole počas hodín matematiky, len s tým rozdielom že teraz to využiješ vo svoj prospech a nikto ti za to nedá poznámku. Uchovávaj v ňom všetky svoje nápady, ktoré ti môžu skôr či neskôr slúžiť ako inšpirácia.

Uchovaj svoj nepoužitý nápad

Stalo sa ti už niekedy že z jedného super nápadu vzápätí vzišiel ďalší? Ak tento nápad nie je vhodný pre tvoju súčasnú prácu, nevadí…odlož si ho a možno ho časom využiješ pri inom projekte.

Vyhľadávaj zdroje inšpirácie

Nečakaj, že kreativita príde len tak sama od seba. Jasné, niekedy sa to stáva, že motyka vystrelí, myseľ preletí celý vesmír a ty zrazu prídeš s niečím prevratným. Niekedy to však chce vyhľadať zdroje inšpirácie. Prečítaj si knihu, choď na výstavu, počúvaj svoju obľúbenú hudbu, choď sa prejsť do prírody, skrátka využi akúkoľvek formu, ktorá ti vyhovuje.

Buď každý deň nejaký čas tvorivý

Kreativita nie je iba vrodená. Je to niečo, čo sa každý deň učíš a trénuješ. Žiadny maliar, hudobník, spisovateľ, skrátka kreatívec nevybudoval svoju kariéru tým, že si sadol a nechal svoje myšlienky len tak plynúť. Každý deň na sebe pracovali a tvorili. Pamätaj, že kreatívne nápady prichádzajú počas tvorivej práce.

Simona Bačová
Simona Bačová
Graphic designer

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.