Nezaradené

Ako komunikovať počas home office? 5 aplikácií pre video hovor!

Autor: 26. marca 2020 No Comments

Home office alebo práca z domu je v mnohých firmách obľúbeným benefitom. Počet ľudí pracujúcich z domu sa pravidelne zvyšuje a momentálne tento benefit využívame všetci, ktorým to práca umožňuje. Avšak, práca v tíme si vyžaduje neustálu komunikáciu medzi jeho členmi. Ako teda zvládnuť komunikáciu počas homeoffice lepšie? Spravte si video meeting!

Na trhu je dostupné veľké množstvo aplikácií, ktoré umožňujú video hovor. My sme vybrali tieto!

Skype

Skype je už dlho známy ako aplikácia, ktorá umožňuje práve video hovory. Mnohí ju používajú už dlhé roky a hoci obľúbenosť Skypu začala klesať s príchodom Whatsappu či Messengeru, existujú ľudia, ktorí ho používajú stále dennodenne. Skype je určite jednou z najvhodnejších aplikácií na spojenie s kolegami počas home officu.

GVC_UI_50people_laptop-900x573-1 Ako komunikovať počas home office? 5 aplikácií pre video hovor!

Messenger

Aplikácia Messenger patrí Facebooku a ľudia ju zväčša používajú na komunikáciu so svojimi priateľmi práve z Facebooku. Messenger však funguje aj bez toho aby ste boli zaregistrovaný na sociálnej sieti Facebook. Registrácia prebieha prostredníctvom telefónneho čísla a vaši priatelia sú vlastne vaše telefónne kontakty.

Video hovor funguje v tejto aplikácii veľmi dobre a určite vám tiež uľahčí komunikáciu s vašimi kolegami.

messenger-1024x811 Ako komunikovať počas home office? 5 aplikácií pre video hovor!

Whatsapp

Facebook tiež vlastní aplikáciu Whatsapp, ktorá má v súčasnosti približne 2 miliardy používateľov. Silnou stránkou Whatsappu je možnosť sa jednoducho vrátiť k starším správam a tiež slušná kvalita odoslaných obrázkov. Jej ovládanie je veľmi user-friendly a funguje rovnako skvele pre hlasové hovory aj video hovory.

whatsapp Ako komunikovať počas home office? 5 aplikácií pre video hovor!

Viber

Viber je určite lepšou alternatívou aplikácie Skype. Primárne bola táto aplikácia určená na hovory, no v súčasnosti disponuje podobným chatom ako má Whatsapp a umožňuje kvalitné preposielanie súborov aj v plnej kvalite. U nás v Hartone je Viber rozhodne najlepšou možnosťou ako medzi sebou komunikovať prostredníctvom správ, hlasových hovorov aj video hovorov. Vďaka Viberu si dokážeme preposielať súbory v plnej veľkosti či komunikovať v skupinách.

viber Ako komunikovať počas home office? 5 aplikácií pre video hovor!Google Duo a Google Hangouts

Google Duo je skvelé riešenie pre one-to-one komunikáciu. Hodnotíme ju fajn, ale ak potrebujete komunikovať s viacerými ľuďmi naraz, prejdite radšej na Google Hangouts!

Patrí tiež Google a umožňuje kvalitné skupinové video hovory či chat. Veľkou výhodou je, že funguje rovno z Gmailu alebo Google Calendara. Dostupná je aj samostatná aplikácia, v ktorej si jednoducho prepojíte svoje kontakty.

google-1024x654 Ako komunikovať počas home office? 5 aplikácií pre video hovor!

avatar

About Patrícia Sýkorová

Social Media Specialist