Chráňte svoj TikTok účet pred phishingom – vyžiadajte si prístupové kľúče

Obsah

V poslednom čase bolo zaznamenaných niekoľko krádeží účtov na sociálnych sieťach. Zakladatelia sociálnej sieti TikTok sa preto rozhodli zvýšiť bezpečnosť účtov a pridali používateľom možnosť vyžiadať si prístupové kľúče, ktorými sa následne do aplikácie budú prihlasovať. Táto možnosť je v súčasnosti dostupná len v niektorých regiónoch, no časom ju môžeme očakávať aj na Slovensku. Ako však na to?

Vyžiadajte si vlastné prístupové kľúče na TikToku

Prístupové kľúče môžete poznať aj z iných sociálnych sietí, napríklad z Instagramu. Ide o tzv. náhrady hesiel, ktoré môžu potvrdiť vašu identitu na základe šifrovaných metód biometrickej autentifikácie. Pokiaľ využívate vo svojom mobilnom zariadení biometrické autentifikácie, vaše údaje ostanú priamo vo vašom zariadení, takže tretie strany k nim nemajú prístup. Pokiaľ používate sociálnu sieť TikTok na svojom mobilnom zariadení s operačným systémom iOS, môžete požiadať o prístupové kľúče. Tie následne môžete využívať pri prihlasovaní sa namiesto priameho zadávania vášho hesla.

tiktok pristupové kľúče

Autentifikácia na základe biometrických údajov mimo tretích strán

Určite ste už viackrát počuli o tom, že pri zakladaní si účtu na TikToku dávate súhlas tretím stranám, ktoré môžu sledovať váš pohyb na mobilnom zariadení. Tomu je však vďaka prístupovým kľúčom a biometrie v mobilnom zariadení koniec. Autentifikácia prístupovým kľúčom totižto funguje pomocou kryptografických techník verejného a súkromného kľúča. „Pri prihlásení používatelia iniciujú párovanie kľúčov overením identity pomocou Apple Face alebo Touch ID. Aplikácie používajúce prístupové kľúče, vrátane TikTok, nemôžu pristupovať k žiadnym biometrickým údajom používaným v procese autentifikácie na zariadeniach so systémom iOS ani ich spracovať a všetky biometrické autentifikačné údaje zostávajú v zariadeniach používateľov.“*

Chráňte si svoj účet na TikToku

Odhaliť a získať heslá je v súčasnosti veľmi jednoduché, a to najmä vtedy, ak používate rovnaké heslo na viacerých miestach. Prístupové kľúče do značnej miery zjednodušujú proces prihlásenia, no zároveň sťažujú napadnutie účtu a chránia používateľa pred phishingom. Je to najmä z toho dôvodu, že vaše tradičné „heslo“, už nemusíte používať, stačia vám prístupové kľúče.

tiktok prístupové kľúče

TikTok v spolupráci s Alianciou FIDO

Aliancia FIDO vznikla vo februári 2013. Jej cieľom je najmä vyvíjať a podporovať štandardy autentifikácie a rozširovať bezpečnosť technológií bez hesla, aby sa spoločnosti nespoliehali len na svet. Do tejto aliancie sa pripojil aj TikTok, aby boli používatelia chránení. Vďaka tomu v súčasnosti môžu používatelia požiadať o prístupové kľúče a mať svoj účet v bezpečí.

Ako požiadať a využívať prístupové kľúče na TikToku?

Prístupové kľúče sú v súčasnosti dostupné len v určitých regiónoch, a to v Ázii, Afrike, Austrálii a Južnej Amerike. Časom sa však očakávajú aj v Európe. Okrem toho, momentálne, ide o prístupové kľúče, ktoré môže využívať len používať, ktorý má mobilné zariadenie s operačným systémom iOS. Pokiaľ sa táto informácia týka aj vás, môžete požiadať TikTok o prístupové kľúče a pri ďalšom prihlásení do aplikácie, sa prihlásite už len pomocou nich. Pokiaľ budú prístupové kľúče dostupné aj v Európe, budeme vás informovať aktualizovaním tohto článku.

*https://newsroom.tiktok.com/en-us/passkeys-fido-alliance

Článok bol prevzatý z oficiálnej stránky TikTok.

Miriama Fornadeľová
Miriama Fornadeľová
Copywriter & PPC specialist

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.