Aktuálne novinky z prostredia sociálnych sietí

Obsah

aktualne novinky z prostredia socialnych sieti

Sociálne siete sú najviac dynamicky sa rozvíjajúca časť marketingu. Každý zakladateľ chce priniesť svojim používateľom to najnovšie, aby ich prilákal. Aj napriek tomu, že často ide o kopírovanie funkcií, pravdepodobne, to na tých ľudí funguje. Na aké novinky sa aktuálne môžete tešiť pri používaní sociálnych sietí? Prezradíme vám.

Sociálna sieť Threads nie je v EÚ stále dostupná

Aj napriek tomu, že okolo sociálnej sieti Threads bolo ešte pre pár týždňami veľmi rušno, sociálna sieť stále nie je v EÚ dostupná. Podľa šéfa IG Adama Mosseriho je termín neznámy, a to predovšetkým z dôvodu nejasnosti ohľadom spracovania osobných údajov.

threads

Verifikujte si svoj profil na Instagrame

Spozorovali ste, že medzi vašimi followermi je veľa verifikovaných profilov? Nie je to náhoda. Instagram spustil Meta Verified, Odznak overenia, ktorý si každý používateľ môže zaplatiť. Okrem toho, že máte verifikovaný účet, Instagram vás považuje za dôveryhodného užívateľa a prináša vám mnoho výhod, napríklad aj ohľadom ochrany profilu. Takýto Odznak overenia si môžete predplatiť už aj na Slovensku. Predplatné spoločnosti Meta však nie je dostupné pre firmy ani ľudí mladších ako 18 rokov.

Pridajte hudbu na Instagrame aj ku Carousel príspevkom

Využívate možnosť pridania hudby k statickým príspevkom? V súčasnosti Instagram zavádza možnosť pridania hudby aj ku Carousel príspevkom. Aj napriek tomu, že mnoho ľudí sleduje sociálne siete bez zvuku, ide o možnosť, ktorú mnoho používateľov využíva. Ako ste na tom vy?

TikTok umožní pridávať len textové príspevky

Sociálna sieť TikTok je známa najmä zábavným obsahom, a to formou videí, ktoré si používatelia môžu jednoducho natočiť priamo v aplikácii. Tentokrát sa však sociálna sieť TikTok, pravdepodobne, inšpirovala novou sociálnou sieťou Threads. Pridáva totižto možnosť publikovania textových príspevkov. Takýmto spôsobom budú môcť používatelia pridávať napríklad svoje básne, recepty alebo iný písaný obsah. Kedy bude táto aktualizácia dostupná aj na Slovensku stále nevieme.

Vylepšite si svoje YouTube Shorts

Ani YouTube nezaostáva za inými sociálnymi sieťami a pridáva hneď niekoľko noviniek naraz. Určite z TikToku poznáte typ videí s názvom Collab. Ide o možnosť natočiť reakciu na iné video. Práve takúto možnosť pridáva aj YouTube do svojich YouTube Shorts. Okrem toho môžete pridať aj Q&A nálepku či zapnúť si svoj prvý Livestream. Všetky tieto funkcie sú vám známe z iných sociálnych sietí, a preto ich používanie bude pre vás jednoduché.

Miriama Fornadeľová
Miriama Fornadeľová
Copywriter & PPC specialist

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.

Cenová ponuka

Zavolajte, pošlite e-mail alebo vyplňte nasledujúci formulár a budeme vám odpovedať do 24 hodín.